Mokry kaszel po infekcji gardła

Witam! Niedawno przechodziłam infekcję gardła,ale pozostał mi jeszcze mokry kaszel.Gardło zdrowe,nic już w nim nie drapie.Chorobowe mi się skończyło i wróciłam do pracy.Nie chciałabym w pracy pozarażać innych.Teraz na mokry kaszel zaczęłam brać syrop Flegamina.Łatwiej mi się odkrztusza lecz zdecydowanie częściej odkaszluje. Czy to dobrze, że po syropie częściej kaszle i jak długo może mi się utrzymywać taki kaszel po infekcji?

Witam!
To normalne, że po leku wykrztuśnym więcej kaszlemy. Z tego powodu nie należy go zażywać zbyt późno (po 17-18:00) tak żeby w nocy nie męczył nas kaszel. Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się nawet ok. 2 mies po infekcji, ważne jednak, żeby nie towarzyszyły mu inne objawy i żeby stopniowo wygasał. Jego charakter powinien tez zmienić się na suchy.