Mokry kaszel po leczeniu wirusowego zapalenia płuc u dziecka

Witam, moje dziecko obecnie otrzymało ostatni zastrzyk po wirusowym zapaleniu płuc. Niestety ciągle kaszle mokrym kszlem. Mam pytanie czy długa taki stan sie utrzyma? czy to może byc efekt niedoleczenia?

witam,
kaszel może utrzymywac się jeszcze kilka dni-nawet tygodni (mokry przejdzie w suchy)
To wynik nadreaktywności oskrzeli po infekcji (zjawisko normalne i częste)

Proponuję syropki rozrzedzające wydzielinę