Mokry kaszel prowadzący do odruchów wymiotnych

Witam , ma m 52 lata i od ok. 8 m-cy mam mokry kaszel , prowadzący do odruchów wymiotnych i wymiotów Są to ataki , które trwaja ok.czasami pół godz.Wydzielina jest przezroczysta. Biore od jakiegoś czasu lek Perindoprillum i Cocor2,5. Mam równiez nadwagę. Prześwietlenie płuc w normie , spirometria również . Jaka moze byc przyczyna takiego męczącego kaszlu ? . Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę spróbować zmienić Perindoprillum na lek z innej grupy, być może on powoduje u Pani ten kaszel, oczywiście proszę do zrobić pod kontrolą lekarza.
Pozdrawiam