Mokry kaszel u 19-latki

Dzien dobry. Moja 19 letnia corka , od dwoch tygodni ma kaszel . Na poczatku kassel byl mokry , bolalo mocno gardlo i miala powoiekszone wezly chlonne przy gardle. Przez 5 dni , przyjmowala biseptol , kaszel jest nadal , i stany podgoraczkowe . Gardlo juz nie boli , wezly chlonne , zmniejszyly sie wyraznie. Prosze o rade , co robic.

Witam,
jeżeli kaszel nadal jest mokry proponuje zakup syropu rozrzedzającego wydzielinę i ułatwiającego odkrztuszanie (pić. max do godziny 18:00)
jeżeli zaś jest suchy - leki przeciwkaszlowe.
Oba leki dostępne bez recepty w aptece