Jak poradzić sobie z traumą po molestowaniu w dzieciństwie

dobry wieczór co zrobić jak byłem molestowany przez kuzyna jak byłem mały teraz się dowiedziałem myślałem czasem ze to czasem takie myśli miałem ale brata się pytałem on mówił ze cos tam prubowal jego ale ja byłem mniejszy i mówiłem jemu ze mnie tez klamalem.kuzyn się wyprowadzil daleko od nas zalozyl sobie rodzine jak by to zrobić żeby ja bym się lepiej z tym czuł niechcem nikomu z rodziny tego mówic bo będą się rodzice martwic wybaczyć mu to ?napisac do niego bo zle się z tym czuje proszę

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnych doświadczeń. Przeżycie nadużycia seksualnego w dzieciństwie jest trudnym i złożonym problemem, dlatego udzielenie pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego. Zachęcam do skorzystania z osobistej konsultacji terapeutycznej w swojej okolicy - np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, przed podjęciem decyzji o tym czy kontaktować się z kuzynem, czy mówić rodzinie zachęcam kontakt z psychologiem - psychoterapeutą i omówić to ze specjalistą. Przyjrzy się pan sobie, swoim uczuciom, lekom z tym związanym i podejmie decyzję co dalej. Pozdrawiam.

Radziłabym najpierw skontaktować się z psychologiem bądź psychoterapeutą, najlepiej takim, który specjalizuje się w tej tematyce, gdyż jest to wyjątkowo drastyczne i bolesne przeżycie. W trakcie procesu terapeutycznego, zdecyduje Pan jak postąpić względem kuzyna, wcześniej jednak ważniejsze są Pana uczucia, emocje oraz Pana samopoczucie.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek