Molestowanie seksualne przez ojczyma

Jakiś czas temu mój ojczym był pijany i przyszedł do mnie w nocy.Chciał ze mną uprawiać seks.Ja się nie zgodziłam ale po pewnym czasie mu uległam ( jednak na szczęście do samego aktu nie doszło).Później zaczęłam się spotykać z mężczyzną. Jemu to nie pasowało i mi tego zabronił.Teraz ma pretensje, że go chamsko traktuje i twierdzi, że to przez mojego przyjaciela.Jednak przyjaciel otworzył mi oczy i uświadomił, że to co zrobiłam było karygodne. Jak mam uświadomić ojczymowi, żeby dał mi spokój?

Witaj,
to jest na tyle skomplikowany problem,że wymaga bezpośredniej rozmowy ze specjalistą.Nie jest wykluczone,że molestowanie rozpoczęło się wcześniej,niż piszesz ,w związku z czym popełniono wobec Ciebie poważne przestępstwo,które na tyle naruszyło normy społeczne i poczucie granic w Tobie samej,że może zaburzyć twoją osobowośc.
Koniecznie przekaż tę sprawę psychologowi a on pokieruje tym problemem dalej.
Czy możesz powiadomić mamę?Jeśli tak,zrób to.

Witam,
dobrze byłoby gdyby Porozmawiała Pani z mamą i powiedziała jej o zaistniałej sytuacji. Na pewno będzie to rudna rozmowa, ale mama powinna chronić Panią przed ojczymem. Warto też udać się do psychologa w celu otrzymania wsparcia.
Pozdrawiam.

Witaj. Popieram koleżankę. Proszę w pierwszej kolejności porozmawiać z mamą (jeśli jest dobry kontakt), trzeba chronić was przed tym człowiekiem. Jest to rodzaj patologii społecznej i powszechnie walczy się z takim problemem. Może wam pomów bezpośrednio, psychoterapeuta, psycholog. A najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnąć pomocy w MOPSie.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu