Molestowanie seksualne w dzieciństwie i nerwica natręctw

Mam 23 lata,byłam molestowana seksualnie w dzieciństwie.Jestem w zwiąku od 4 lat.Stwierdzono u mnie nerwice natręctw. Leczyłam się farmakologicznie i chodziłam na terapie. Na początku związku czerpałam przyjemność z pieszczot. Poźniej przez jakiś czas nie dochodziło między nami do zbliżeń przez leki ktore obniżyly libido. Odstawiłam leki a problem narasta, kiedy dochodzi do stosunku jestem spięta i nerwowa. Nie odczuwam przyjemności. Pocalunki mnie brzydzą. Unikam prób. Co mam robić :(

Witam,
Proponuję znowu iść na terapię, bo najwyraźniej aktualna pani sytuacja wpłynęła na przywołanie wspomnień i uruchomiła pani podświadomość.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie sposób udzielić Pani odpowiedzi przy takiej - niewielkiej - ilości informacji. Nie pisze Pani czy już wyleczyła się z nn ? Z jakich przyczyn Pani odstawiła leki ? Jak długo była Pani w terapii i co Pani osiągnęła z takiego leczenia ?

Dzień dobry, podaje pani stosunkowo mało informacji. Zachęcam do konsultacji z psychologiem - seksuologiem, który prowadzi psychoterapię. Po kilku wstępnych konsultacjach zaproponuje pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

nic nie pisze Pani o powodach, z których przestała chodzić terapię. Czy zakończyła się, czy też z jakiegoś powodu ją Pani przerwała. Z Pani opisu można wywnioskować, że temat molestowania w dzieciństwie nie został zamknięty, przepracowany do końca. Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą i podjęcie ponowne terapii. Nerwica może być efektem nieprzepracowanych problemów związanych z molestowaniem. Psychoterapia powinna dać zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii, o której Pani wspomina.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Odstawienie leków powinno być wspólną decyzją Pani i lekarza prowadzącego. Większość leków odstawia się stopniowo zmniejszając ich dawki. Proszę udać się do lekarza psychiatry, który podejmie decyzję o ponownym wprowadzeniu farmakoterapii lub jej zaprzestaniu. Proszę powiedzieć o spadku libido lekarz będzie starał się temu zaradzić. Proszę się nie poddawać z czasem sytuacje się unormuje.