Molestowanie w dzieciństwie a niezdolność do wykonywania obowiązku szkolnego

Niedługo skończę 20 lat . W wieku 16 lat przestałam chodzić do szkoły sąd uznał niezdolność do wykonywania obowiązku szkolnego. Byłam molestowana we wczesnym dzieciństwie przez kuzyna ,nie dostałam żadnej pomocy i to odbiło się między innymi na moim podejściu do szkoły i nauczycieli. Molestowanie przyniosło za sobą wiele innych skutków, niska samo ocena ,zaburzenia odżywiania problemy z własną tożsamością. Jestem zamknięta w sobie na tyle,że nie potrafię otworzyć się nawet przed psychologiem.

Szanowna Pani, sytuacje o których Pani pisze, musiały być dla Pani naprawdę bardzo trudne i traumatyzujące, niosące za sobą szereg powikłań w życiu dorosłym. Rozumiem, że jest Pani bardzo ciężko, a zapytanie na forum,to tak naprawdę wołanie o pomoc. Myślę, ze w Pani wie, że najlepsza pomocą byłoby zwrócenie się do dobrego psychoterapeuty. Co zrobić w sytuacji kiedy nawet ze specjalistą jest trudno porozmawiać...? Tak jak każdy człowiek jest inny, tak samo każdy terapeuta ma inną osobowość, pracuje w inny sposób, ma własną indywidualna wizje świata. Radziłabym Pani zastanowić się z jaką osobą by Pani chciała porozmawiać, przejrzeć ofertę poszczególnych specjalistów. Być może znajdzie Pani kogoś, kogo będzie w stanie obdarzyć zaufaniem. Na początku będzie trudno, ale warto się przełamać, pójść na sesje pomimo tak wielkiej ochoty ucieczki. Terapeuci to osoby, spotykające się z rożnymi problemami, wiedzące z jak dużym stresem wiąże się zwrócenie do nich o pomoc. Życzę Pani dużo siły by zawalczyć o poprawę swojego życia i odwagi, aby zrobić pierwszy krok. Serdecznie pozdrawiam.

Współczuję Pani doświadczeń, które tak mocno Panią zraniły. Niewątpliwie czuje się Pani skrzywdzona, ale nie wiem jakie jest Pani pytanie. Czego poszukuje Pani tutaj, od specjalistów? Jakie dylematy za Panią chodzą? Powodzenia w odnajdywaniu tego, czego Pani szuka. Wierzę, że psychoterapia, jeśli Pani się zdecyduje, może być bardzo pomocna.

Wtam,
nie wiemy,czego oczekuje Pani w obecnej sytuacji i na ile jest gotowa podjąc w tej sprawie kontakt,więc proszę przemyśleć problem i zrobić pierwszy krok,np.zapisać się na wizytę z takim samym komentarzem wstępnym,jak tutaj,mianowicie-"jestem zamknięta w sobie i mam problemy z odżywianiem,ze szkołą" itp.
Zachęcam i pozdrawiam.

Jakie są Pani cele w krótkiej i długiej przyszłości? Jak Pani chce to osiągnąć? Czego Pani potrzebuje żeby to osiągnąć? Gdzie może Pani znaleźć pomoc? Na wszystkie te pytania zna Pani odpowiedź tylko musi Pani zastanowić się w bezpiecznym miejscu, np. w gabinecie psychoterapeutycznym. Polecam kierunek Gestalt, ponieważ pomoże on Pani zapanować nad emocjami które tak niszczą. Pozdrawiam i DO PRACY!!!

Witam Panią,

pisze Pani, że nie otrzymała pomocy psychologicznej w dzieciństwie i odczuwa Pani teraz negatywne tego konsekwencje. Na skorzystanie z takiej pomocy nigdy nie jest za późno. Jest Pani bardzo młodą osobą i przed Panią całe życie, warto rozważyć skontaktowanie się ze specjalistą, by nie stracić więcej czasu.

Może to Pani zrobić małymi krokami, zacząć rozmowę ze specjalistą na temat, o którym będzie Pani łatwiej mówić, jak np. wspomniana przez Panią samoocena, a może kwestie odżywiania – decyzja należy do Pani. Gdy już nabierze Pani do psychologa zaufania, kolejne trudne tematy mogą w naturalny sposób zostać poruszone w późniejszym czasie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel