Molestowanie w dzieciństwie a pozostanie dziewicą

Witam, wczoraj przyjaciółka zwierzyła sie, że jakies 13 lat temu, mając zaledwie 5 lat, była molestowana przez kolege swojego brata. Przez te wszystkie lata nikomu o tym nie powiedzialła. Ma jednak jedno pytanie, czy podczas kiedy byla molestowana, czy gwałcona pękła jej błoba dziewicza, a przez to, czy jest dziewicą? Zastanawia się, gdyż za każdym razem spinała mięśnie tam w środku. Nie pamięta czy leciała jej krew, ale pamięta, ze bardzo bolało. Nie wie czy jest dziewica, i to chce wiedzieć.

Dzień dobry!

Dziewicą jest każda kobieta, która nie współżyła seksualnie. Obecność błony dziewiczej lub jej brak nie świadczy o dziewictwie. Można stracić ją przez przypadek, niezauważalnie podczas masturbacji, aplikacji tamponu czy uprawiania sportu albo urodzić się ze śladową błoną. Błona może zostać uszkodzona także podczas molestowania seksualnego, bycia dotykaną wbrew swojej woli. Koleżanka, która jako dziecko doświadczyła molestowania seksualnego, powinna zostać objęta opieką psychoterapeutyczną, aby możliwie ograniczyć negatywny wpływ tych doświadczeń na jej dorosłe życie.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Najprościej udać się do ginekologa, który po zbadaniu może udzielić kompetentnej i rzetelnej odpowiedzi na trapiące Pani przyjaciółkę pytanie.

Pozdrawiam.