Momenty zawieszenia u 7-latki

Witam, jestem przed wizytą u neurologa, moja 7-letna córcia od pół roku ma momenty zawieszenia, nie ma z nią kontaktu przez jakieś 5-10 sekund. Wcześniej było to bardzo rzadko dlatego nie myślałam, że to coś poważnego, myśleliśmy, że zwyczajnie się zamyśla ale teraz zdarza się to nawet do 10 razy dziennie. Lekarz ogólny powiedział, ze może to być padaczka, co nas czeka, czy to, że przetrzymałam to tak długo pogorszyło sprawę. Co się może z nią dziać w tych momentach nieobecności?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. – Padaczka rzeczywiście może mieć postać krótkotrwałych napadów nieświadomości. Czasem towarzyszą im drgania powiek, chwilowe sztywnienie ciała. Neurolog zapewne zleci wykonanie badania eeg, które definitywnie rozstrzygnie czy mamy do czynienia z padaczką. Jeśli tak konieczne będzie wdrożenie odpowiedniej farmakoterapii, która będzie kontrolować przebieg choroby. Proszę się nie obwiniać, że za późno zorientowała się Pani że coś jest nie tak, uchwycenie tego typu dolegliwości nie jest łatwe i rzadko zdarza się, że dzieci są diagnozowane już po pierwszym epizodzie. Nie powinno wpłynąć to na przebieg choroby w przyszłości.