Monocyty i limfocyty u 3-letniego dziecka

mój 3 letni syn miał robione wyniki z rozmazem i ma MONOCYTY 10 LIMFOCYTY 62 bardzo się martwie inie wiem co robić pani doktor dała skierowanie do hematologa

Dzieci do 5-6 roku życia mają przewagę limfocytów w rozmazie białych krwinek. Szkoda, że nie podała Pani pełnej morfologii! Przypuszczam, że podała Pani wartości procentowe, które nie budzą obaw. Nie wiem, jaka jest bezwzględna wartość limfocytów - znacznie podwyższona liczba limfocytów mogła wzbudzić niepokój pani doktor.