Monoklonalna komórkowa limfocytoza

rozpoznanie: monoklonalna B komórkowa limfocytoza Morfologia: krwinki białe 12.33 neurocyty 4,19 i -%34 limfocyty7.24 i -%7,24rozmaz krwi obwodowej -segmenty 46,8;eozynofile0,9 monocyty 5,5 limfocyty 46,8,leukocyty ziarnistość neurocytów srednigruba ,erytrocyty i płytki krwi prawidłowe. Hemoglobina 15,8,krwinki czerwone 5.07 Pozostałe wyniki w normie. Proszę o wyjaśnienie czy to jest białaczka i jak zapobiegawczo leczyć

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien zinterpretować lekarz, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem ocena w oparciu o dane kliniczne.