Morfologia 6-latka a katar

Witam, robiłam mojemu 6 letniemu dziecku morfologię i wyszła następująco: hematokryt- 35%, hemoglobina 11,3 k. , 3990000, białe 4400, crp poniżej 6. Czy powinnam się martwić zwłaszcza krwinkami białymi ( w październiku było ich 6800 )?. Dodam, że dziecko bardzo często choruje. W przeciągu 3 miesięcy brało 5 razy antybiotyk ( zapalenie oskrzeli, ucha, angina ).Nie opuszczają nas też katary.Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam! Przedstawione wyniki badań nie budzą niepokoju. Poziom białych krwinek zmienia się w zależności od przebytych infekcji, stresów, urazów czy nawet posiłku. Na dolnej granicy normy znajduje się natomiast poziom hemoglobiny. W związku z tym warto wykonać badania parametrów gospodarki żelazem (Fe, UIBC, ferrytyna) i zweryfikować czy nie mamy do czynienia z jego niedoborem.