Morfologia 8-miesięcznej dziewczynki.

Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii mojej 8-miesięcznej córeczki. Bardzo się martwię. WBC: 8.1, RBC: 4.39, HGB: 12.0, HCT: 35.4, PLT: 495, H PCT: 349%, MCV: 81, MCH: 27.4, MCHC: 33.9, RDW: 12.7, MPV: 7.0, PDW: 14.3, LYM: 61.1%, LYM: 4.9, H MON: 8.2%, MON: 0.6, GRA: 30.7%, GRA: 2.6. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie ma powodów do niepokoju. Nieznacznie powiększony jest tylko poziom płytek, co mogłoby świadczyć np. o infekcji, aczkolwiek poziom nie jest znacząco podwyższony, a pozostałe wykładniki stanu zapalnego (jak np. poziom limfocytów), mieszczą się w granicach normy.