Morfologia - analiza wyników

Odebrałam kilka dni temu wyniki, prosiłabym o interpretację ich... Dziękuję. WBC 5,9, RBC 4,22, HGB 12,0, HCT 35,6%, MCV 84,4, MCH 28,4, MCHC 33,7, PLT 270, LYM% 33,3%, MXD% 1,3%, NEUT% 65,4%, LYM# 2,0, MXD# 0,1, NEUT# 3,8, RDW 12,1%, PDW 12,3, MPV 10,2, P-LCR 27,1.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi jest całkowicie prawidłowy. Nawet jeżeli parametry PDW, MPV, P-LCR nieznacznie odbiegaja od normy, nie jest to istotne, jeżeli wartości bezwzględne płytek krwi są prawidłowe. Niewielkie różnice w normach zależą od kalibracji aparatu służącego do badania morfologii i nie należy się nimi przejmować.