Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morfologia dwumiesięcznego dziecka

Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii mojej córeczki. Dwa latka, 2 miesiące. Hematokryt 33,5% (norma 34-41), Neutrofile 27,9% (norma 35,0-55,0), Limfocyty 57,6% (norma 25,0-50,0), Monocyty 9,5% (norma 1,0-6,0), Eozynofile 4,6 % (norma 0,0-3,3). Pozostałe wyniki mieszczą się w normie. Hemoglobina 12,3. Bardzo dziękuję.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Wyniki wskazują na alergię eozynofile ponad normę stan zapalny - monocyty ponad norma. I mniejszy poziom neutrofili ale wyrównany przez większy poziom limfocytow czyli odporność raczej w normie. Stan zapalny alergiczny?

Specjalista alergologii i pediatrii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety