Morfologia honorowego dawcy krwi

Chciałem dzisiaj oddać krew honorowo, po pobraniu mi próbki wziętej na morfologie stwierdzono, iż nie mogę oddać krwi ponieważ rozmaz jest nie taki, pielęgniarka powiedziała że to może być jakieś zarobaczenie czy alergia, a ja objawów takich nie posiadam. Obejrzałem kartk z wynikami i mam podwyższone WBC; wbc 6,0 10^3/L ne% 43.3 % L ly 35,0 % mo 9,0 % eo 12,2 % H ba 0,5 % ne 2,7 10^3/L ly 2,1 10^3/L mo 0,5 10^3/L eo 0,7 10^3/L H ba 0,0 10^3/L reszta czyli RBC i PLT w normie. Co mi może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Oddawanie honorowo krwi ratuje życie osobom w ciężkim stanie. To bardzo szlachetne z Pana strony.

Wysoka eozynofilia może świadczyć o alergii lub chorobie pasożytniczej. Jednak jeśli nie odczuwa Pan objawów typowej alergii pieczenie spojówek, katar, biegunki, duszność etc. To należy udać się do lekarza w celu wykluczenia choroby pasożytniczej. Niektóre pasożyty tak dobrze przystosowały się do życia wewnątrz człowieka, że objawy są bardzo subtelne a zauważyć je może tylko lekarz. Warto dodać, że choroba pasożytnicza nie świadczy o braku higieny, można się zarazić np. jedząc dziczyznę w exkluzywnej restauracji.