Morfologia i badanie moczu w kierunku anemii

Witam. Wczoraj robiłam badania morfologi krwi oraz badanie moczu w kierunku Anemii. Moje wyniki wyszły jak poniżej: Krwinki białe WBC- 12.1 (4.0-10.0) MCHC-37.0 (33.0-37.0)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie podała Pani pełnego wyniku morfologii, co wyklucza możliwość pełnej interpretacji. Proszę bowiem pamiętać, że interpretuje się nie tylko poszczególne wartości, ale także wiele zależności. I tak na przykład podwyższenie poziomu krwinek białych może mieć mnóstwo przyczyn, zaś najłatwiej wskazać przyczynę poprzez analizę rozmazu krwinek białych. MCHC nie jest powodem do niepokoju, jeśli pozostałe parametry czerwonokrwinkowe są w normie.