Morfologia i OB u 25-latki

Zrobiłam morfologię i OB. Wszystko jest w normie poza monocytami. Poziom monocytów jaki u mnie wyszedł (gdzie norma mieści się w granicach 4,1% - 11,0%) wynosi 12,7%. Z tym, że na tym samym wydruku mam monocyty 0,77 tys/µl (co już jest w normie). Czy jest taka możliwość, że jest to błąd progowy (nie wiem czy ma to jakąś swoją fachową nazwę), czy jest to wynik, który jeszcze nie musi martwić, czy wręcz przeciwnie? Co to może oznaczać? (OB wyszło w porządku, 10 mm/h przy normie 2 - 15 mm/h).

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik niewiele powyżej normy, poza tym ważniejsza jest wartość bezwzględna, a nie odsetek %.
Pozdrawiam