Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morfologia krwi 42-latki

Proszę o interpretację wyników:Hemoglobina-11,9g/dl, noma 12-16,MCV-79 fl,norma-80-96RDW-CV-16,3%,norma 11,5-14,5Neutrocyty 6,80 x10^3/ul,norma-2,2-7,5,w %-76,3, norma-45-70,Limfocyty- 1,53 x10^3/ul,norma1,5-4,w %-17,2, norma-20-48,PDW-10.1 fL,norma-11-16.Reszta w normie.Dlaczego limfocyty i neutrocyty wyrażone w % nie są w normie,a wyrażone w tej innej jednostce są w normie?Dodam,że mam średnio obfite miesiączki i palę papierosy.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne jest poznanie poziomu WBC aby coś więcej powiedzieć, właśnie z tego wynikają rozbieżności w %. Powyższej przedstawione są także cechy początkowej anemii. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety