Morfologia krwi 9-miesięcznego dziecka a powiększone węzły chłonne

Dzień dobry. Mój 9 miesięczny synek ma 3 zgrubienia na węzłach chłonnych. Jedno z boku, szyki a 2 z tyłu potylicy. Guzki mają wielkość 1-2 cm, nie bolą go. Przesuwają się pod palcami. Zrobiono mu morfologię krwi z CPR. wszystko jest w porządku prócz niskiej wartości Neutrofili 15,4%* (norma 17-60) oraz wysokiej liczby limfocytów 72,00% (norma 20-70). CPR jest 0,06 mg/dh. Co to oznacza? Czy to może być objaw nowotworu?

Aleksander Ropielewski

Nie są to odchylenia w wynikach mogące w jakikolwiek sposób sugerować nowotwó. Zwykle powiększenie węzłów chłonnych wynika zmiejscowego stanu zapalnego. W przypadku utrzymywania się powiększonych wężłów należy przeprowadzić poszerzoną diagnostykę pod kątem chorób zakaźnych.