Morfologia krwi a mocne pocenie się całego ciała

Od pewnego czasu mocno się pocę. Problem ten dotyczy ogólnie całego ciała. Przy niewielkim wysiłku mam mokre od potu włosy, że aż kapie. Zrobiłam podstawowe badania krwi, oraz profilaktycznie na tarczycę. Morfologia wyszła dobrze, RDW-CV tylko lekko poniżej normy - 11%. TSH 3,780, FT3 3,91, FT4 1,17. Wyniki niczego nie wskazują, a problem jest i bardzo mi doskwiera. Proszę o informację i sugestie jakie badania i pod jakim kątem powinnam wykonać, aby ustalić przyczynę dolegliwości.Dziękuję, Anna

Szanowna Pani,

A czy nie ma Pani dodatkowo dolegliwości kardiologicznych, np. w postaci zaburzeń rytmu serca. Warto na pewno wykonać na początek podstawowe ekg. Czy ma Pani zmniejszoną tolerancję wysiłku, tzn.. czy szybko się Pani męczy? Czy nie pojawił się dokuczliwy kaszel, ew. dodatkowo z towarzyszącym krwiopluciem? Czy ma Pani powiększone węzły chłonne? Czy morfologia była wykonywana z ręcznym rozmazem. Proszę również wykonać CRP. Powinna być Pani dokładnie zbadana przez dobrego internistę, który dokładne zbada Panią i zaleci ew. dalsze badania diagnostyczne oraz zaordynuje właściwe leczenie. Dużo zdrowia Pani życzę!

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz