Morfologia krwi a wyniki poza normą

Witam , otrzymalam wyniki badan krwi. Kilka parametrow jest poza normą: Eozynofile 0,06tys/µl norma:0,10-0,50 Monocyty 10,4 % norma: 2,0 -10,0 Eozynofile 0,9 % norma: 1,0 -7,0 Żelazo 58,75 µg/dl norma: 60,0 180,0 oprocz tego Cholesterol całk 210,27mg/dl (gdzie Cholesterol HDL: 75,35mg/dl Cholesterol LDL: 123,76 mg/dl Trójglicerydy: 55,81) czy sa to powazne zmiany i czy powinnam udac sie z tym do lekarza? Dziękuję, joanna

Witam!
Przytoczone przez Panią odchylenia od norm są niewielkie. Wizyta u lekarza jest wskazana, jeśli odczuwa Pani jakieś niepokojące objawy zdrowotne, ma rozpoznaną chorobę przewlekłą lub stosuje leki a stałe. Jeśli chodzi o cholesterol, poziom "złego" cholesterolu jest niski, lecz poziom tego "dobrego" czyli frakcji HDL pozostawia nieco do życzenia. Nie ma powodów do obaw, za to powinno to skłonić do dokonania zmian w diecie. Proponuje zapoznanie się z artykułami na ten temat:
https://portal.abczdrowie.pl/jedzenie-ktore-zwieksza-dobry-cholesterol
https://portal.abczdrowie.pl/co-jesc-aby-obnizyc-cholesterol
Badanie poziomu cholesterolu można powtórzyć po minimum 3 miesiącach stosowania się do zaleceń dietetycznych.