Morfologia krwi dziecka: RDW, płytki krwi

witam. W morfologi krwi mojego dziecka wykazało że RDW jest 14,8 a norma jest 11,5-14,5 natomiast płytki krwi 166 a norma jest 200-560 co to oznacza i czy jest to powód do niepokoju?

Lek. Marta Gryszkiewicz

A ile dziecko ma lat? Normy laboratoryjne są różne zależnie od wieku dziecka. Dodatkowo niezbędne jest określenie w jakich jednostkach został wyrażony wynik. Różne laboratoria stosują odmienne metody oznaczania, stąd wyniki i zakresy norm mogą się różnić.