Morfologia krwi i wyniki cholesterolu

Witam ! Całą rozszerzoną morfologię mam ok poza 1 wartością : RWD-SD 14,8 fl przedział jest 35,1 - 43,9 badanie moczu - też ok i jeszcze cholesterol (jeszcze bez diety) - całkowity 232,58 HDL - 35,59 LDL 154,03 Trójglicerydy 214,82 Z góry dziękuje za interpretacje głównie RDW-SD.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli pozostałe parametry morfologii są prawidłowe, to sam RWD-SD nie ma znaczenia diagnostycznego i nie należy się niepokoić.
Natomiast profil lipidowy rzeczywiście wymaga przede wszystkim diety, stosowania umiarkowanego wysiłku fizycznego i okresowej kontroli.