Morfologia krwi - jak zinterpretować wynik?

Witam serdecznie. Byłem dzisiaj w RCKiK w celu oddania krwi. Dodam, iż to mój trzeci raz. Jednak tym razem nie pobrali ode mnie krwi, ze względu na zawyżone (nieznacznie) wyniki badań. Poniżej podaję tylko te wartości, które były zawyżone: WBC = H 11.0 MCH = H 31.8 MCV = H 95.9 RDW%= H 16.3 oraz zaniżona ilość MPV= L 6.1 Czym mogą być spowodowane te zawyżone wartości oraz czy jest się czym martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Wyniki są jak najbardziej prawdłowe.
Nieznaczne odchylenia od normy są naprawdę minimalne i nie ma się czym martwić.

Być może miejsce, w którym Pan oddaje krew ma swoje specjalne wytyczne i wyniki, które Pan prezentuje ich nie spełniają.

Pozdrawiam!