Morfologia krwi, osłabienie i ból mięśni

Witam! Odebrałam wyniki badań- morfologia. Chciałbym znać Państwa opinie, otóż neutrocytów 41,6% czyli obniżone, limfocytów 47,2% podwyższone i retikulocyty 2%o czyli bardzo obniżone. Co to może znaczyć? Dodam, że co wieczór gorączkuje, jestem osłabiona i mam bóle mięsni, kości, nerwów w różnych czesciach ciała.

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że trudno jest interpretować poszczególne parametry morfologii krwi w oderwaniu od całości badania. Zakładając, iż są to jedyne odchylenia od normy, można stwierdzić iż najprawdopodobniej wiążą się z przebytą w ostatnim czasie lub toczącą się obecnie w organizmie infekcją wirusową. Utrzymujące się stany podgorączkowe nakazują jednak pogłębienie diagnostyki o ręczny rozmaz układu białokrwinkowego, który jest badaniem o wiele dokładniejszym niż oznaczenie z analizatorów automatycznych.