Morfologia krwi - podwyższone TIBC i UIBC. Proszę o interpretację

Witam. Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań. Jestem 26-letnią kobietą. Miałam robioną morfologię i wyszedł mi obniżony poziom żelaza (30 (mi)g/dl). Lekarz kazał powtórzyć badania po miesiącu razem z TIBC i UIBC. Wyniki ostatniej morfologii: Leukocyty - 5,6tys/(mi)l, Erytrocyty - 5,4 mln/(mi)l, Hemoglobina - 14,3g/dl, Hematokryt - 44%, MCV - 81fl, MCH - 26pg, MCHC - 32,4g/dl, Płytki krwi - 235 tys/(mi)l, RDW-SD - 46fl, RDW-CV - 15,7 %, PDW - 15,8fl, MPV - 11,7fl, Fe - 60(mi)g/dl, TIBC - 512(mi)g/dl, UIBC - 452(mi)g/dl, %saturacji - 12%. Dodam, że bardzo męczy mnie wchodzenie po schodach (bardzo przyspiesza puls i mocno serce tłucze). O czym może świadczyć podwyższone TIBC i UIBC przy takich wynikach? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgodnie z regulaminem naszego serwisu nie możemy niestety odpowiedzieć na Twoje pytanie. Udaj się z wynikami badań do swojego lekarza prowadzącego, który będzie mógł Ci udzielić dokładnej informacji na temat Twojego stanu zdrowia.