Morfologia niemowlaka - interpretacja

Zrobiłam mojej prawie 10-miesięcznej córeczce morfologię (profilaktycznie) i na wyniku podano, że poniższe wartosci są za wysokie albo za niskie. Czy to prawda? Lymph% 65,1%, H Plt 402, H Gran% 26,4%, L HBG 10,2 g/dl, L HTC 31,4% , L MCV 74,7 fL, L MCH 24,2 pg L. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W odniesieniu do wieku dziecka wyniki są prawidłowe. Odchylenia na wydruku badania wynikają najprawdopodobniej z tego, że laboratorium posługuje się wartościami referencyjnymi ustalonymi dla osób dorosłych.

Pozdrawiam