Morfologia u 9-miesięcznego dziecka

moj synek ma 9 m-cy. mial robiona morfologie i zle wyszly badania .neutrocyty 18% ,limfocyty 70%.pani pediatra chematolog stwirdzila u niego niewielka limfocytoze ale powiedziala zeby sie nie martwic bo do roku czasu wyniki maga wychodzic zle a dziecko moze byc zdrowe.ale bania mial powtarzane 3 razy i za kazdym razem obraz byl podobny.czy naprwde narazie mam sie nie martwic i poczekac jak skonczy roczek czy moze powinnam juz teraz porobic jakies dodatkowe badania i upewnic sie na 100%

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać dr hematolog. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju, limfocytoza jest naprawdę niewielka. Proszę pamiętać, że rozmaz dzieci między 7 dniem a 7 rokiem życia charakteryzuje się przewagą limfocytów nad neutrofilami. Normy podane na wynikach bardzo często dotyczą natomiast dorosłych, u których jest odwrotnie, tj. występuje przewaga neutrofili nad limfocytami.