Morfologia u niemowlaka

Bardzo proszę o interpretacje wyników morfologii mojej 3-miesiecznej córki: RBG 3,47;HGB 9,5; HCT 25,5; mcv 73,5; mchc37,4;, wbc 8,9; lymph5,2; lymph% 58,5, gran 1,6; gran% 18,8,mid 2,1, mid% 22,7; plt 379, mpv 6,0, pdw 9,8, pct 0,22, lpcr 4,8%,zelazo 55

Witam serdecznie. Na podstawie morfologii można by powiedzieć iż mamy do czynienia z anemią jednak nie jest to do końca pewne. Noworodek rodzi się z ilością hemoglobiny znacznie większą niż u dorosłych. U noworodka niedokrwistość diagnozowana jest, gdy poziom hemoglobiny spada poniżej 15,0 g%. W następnych miesiącach życia duża ilość erytrocytów rozpada się i dziecko wchodzi w okres tzw. fizjologicznej niedokrwistości, przypadającej właśnie na drugi-trzeci miesiąc życia. W tym wieku dopuszczalna wartość hemoglobiny to 10,0 g%. Stężenie hemoglobiny u trzymiesięcznych niemowląt może przejściowo spadać nawet do 9,0-9,5 g%. Warto wybrać się z córką do pediatry.