Morfologia w 32 tygodniu ciąży.

WBC -11,69, NEUT% 78,8, LYM% 13,6, RBC 3,85, HGB 10,9, HCT 33%, PDW 60,1. Cóż to oznacza? Reszta mieści się w normach.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi wykazują na nieznaczną anemię (obniżony poziom hemoglobiny i wtórnie erytrocytów). Jest to stan charakterystyczny dla ciąży, jednak wymagający postępowania w postaci suplementacji żelaza. Na początku stosuje się preparaty doustne. Przy braku ich tolerancji lub nieskuteczności podaje się żelazo w postaci iniekcji. Jest to postępowanie skuteczne, ale ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Kolejną sprawą niepokojącą w badaniu jest leukocytoza z podwyższonym poziomem granulocytów obojętnochłonnych - obraz ten wskazuje na ostrą infekcję, prawdopodobnie bakteryjną. Proponuję zgłosić się z tymi wynikami do lekarza rodzinnego/internisty bądź ginekologa prowadzącego ciążę, w celu dokładnego zbadania i wdrożenia odpowiedniego postępowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.