Morfologia z rozmazem 25-latki

Odebrałam dziś wynik morfologii z rozmazem. Zaniepokoiła mnie podwyższona liczba monocytów. norma to 0,2-0,4 a ja mam 0,7. Zawartość % w normie 10,8. Norma procentowa szacuje się od 4,7 do 12,5. Kolejny niepokojący wynik to liczba bazofili 0,0 norma od 0,0 do 0,1. Norma procentowa 0,1-1,2, mój wynik 0,6. Ob mam w porządku. Wynosi ono 4. Niepokoje się tymi wynikami.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, to podane wyniki właściwie nie wskazują na żadne nieprawidłowości. Proszę pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze są wynikiem patologii. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę wykonać morfologię z rozmazem ręcznym.