Most adhezyjny między piątką a szóstką górną a bóle przy nagryzaniu

Witam!7mc temu miałam wstawiany most adhezyjny, między piątką a szóstką górną. Po wstawieniu mostu odczuwałam przy nadgryzaniu lekki ból w okolicach piątki. Dentysta stwierdził, że ból minie.Niedawno byłam ponownie u dentysty, tym razem innego z tym samym problemem. Zlecił zrobienie zdjęcia, po czym wymienił plombę informując mnie iż ząb był prawdopodobnie nieszczelny, ponieważ nie ma śladów próchnicy. Mimo to ząb przy nadgryzaniu nadal boli w jednym konkretnym miejscu. W takim razie co dalej?

Witam. Prawdopodobnie most jest źle dopasowany w zgryzie, wystarczy pod kontrolą kalki obniżyć "wystające miejsca" i po kilku dniach powinno być dobrze. Proszę pamiętać także o tym, że mosty adhezyjne są uzupełnieniami tymczasowymi, które powinno się wymienić na coś stałego. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Oczywiście wymaga to dokładnej diagnostyki , możliwe przyczyny :
- przedwczesne kontakty pracy protetycznej przez co reakcja ozębnowa 5 ,leczenie -korekta pracy protetycznej
-uszkodzenie mechaniczne 5 - leczeńie zmiana pracy wraz z odbudowa 5
-wcześniejsza próchńica bądź następstwo preparacji 5 prowdzace do uszkodzenia miazgi - leczenie kanałowe 5 odbudowa i wymiana pracy protetycznej.
Wszystko to wymaga oczywiście dokładnej weryfikacji w gabinecie

Być może ma Pani odsłonięty fragment zębiny i tzw. nadwrażliwość pozabiegową ?? W takiej sytuacji pomagają preparaty fluoru aplikowane na tę powierzchnię.
Bez zbadania Pani nie mogę z całą pewnością orzec , że to jest ta przyczyna.