Most protetyczny na przednich górnych zębach osadzony na cemencie tymczasowym

Witam Mam most protetyczny na przednich górnych zębach osadzony na cemencie tymczasowym. Nosiłam go przez 2 lata. Ze względu na to, że most dobrze się trzymał odwlekało się osadzenie go na stałe. Teraz most zaczął się ruszać. Problemem jest to, że z jednego zęba korona schodzi, z z drugiego nie można jej ściągnąć. Przeżyłam 10 uderzeń zbijakiem i nic. Co się dzieje?

Odpowiedź zawarta w pytaniu. Zaklinowało się, albo zostało tak pasownie zrobione albo szlifowanie bez stopnia z podcieniami. Trzeba próbować dalej . ewentualnie wykonać otwór w nie widocznym miejscu i podważyć opierając się o zębinę . Później otwór można pokryć kompozytem. Powodzenia.

Dzień dobry,
zdarza się, że mosty tymczasowe bardzo ściśle przylegają do zębów filarowych, przez co są trudności z ich zdjęciem. Jeśli zdejmowanie przy użyciu zbijaka nie udało się, konieczne może być np. jego przecięcie.