Mostek mięśnia i nadciśnienie

Mam 58 lat.Trzy lata temu zdiagnozowano u mnie mostek mięśnia.Obecnie dołączyło się nadciśnienie.Biorę bisocard w dawce 5m rano i 2,5mg wieczorem.W tym roku byłam trzykrotnie hospitalizowana.Kardiolog do w/w leków dopisał mi jeszcze lek oxycardil ,który mam stosować z bisocardem.Proszę mi powiedzieć jakie są rokowania przy mostku,czy unikać wysiłku,bo żle go toleruję i jak można jeszcze sobie pomóc z tym problemem.Dziękuję i pozdrawiam.Gabriela

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, mostki mięśniowe nad tętnicami wieńcowymi są na ogół łagodne. Choroba nie zwiększa ryzyka zawału serca, arytmii ani zgonu z przyczyn sercowych. jeśli leczenie farmakologiczne uważa Pani za nieskuteczne, można zastosować leczenie inwazyjne- wszczepienie stentu, jednakże ta procedura wykonywana jest rzadko. Pozdrawiam.