Mostek mięśniowy ze zwężeniem naczynia w wyniku koronarografii

Witam. Miałam koronarografię i wynik m.in. LAD w segmencie 7 mostek mięśniowy ze zwężeniem naczynia w skurczu o ok. 60%, niekrytyczne zmiany miażdżycowe (do 30%) w zakresie prawej tętnicy wieńcowej i okalającej. Badania laboratoryjne mam prawie wszystkie bdb. Jedynie cholesterol 224 (HDL 78, LDL 128). Moje pytanie - czy ten mój mostek to coś groźnego, jak z nim żyć i co robić (oprócz wizyt u kardiologa)? Mam 52 lata

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Mostki mięśniowe mogą prowadzić do wystąpienia objawów dławicy piersiowej. Można z nim żyć i nie wymaga jakiejś konkretnej interwencji jeśli nie daje objawów. Więcej informacji uzyska Pani od swojego kardiologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu odnosząc się do Pani stanu zdrowia.