Motywacja do odchudzania kobiety

Witam mam 26lat i ciezko mi jest sie odchudzac zawsze chce a pozniej mi przechodzi ale dzisiaj oglądałam swoje zdjecia i jest tragicznie wyglądam okropnie z roku na rok coraz bardziej tyje wiem o tym i widac po rzeczach jak mam schudnąc sama nie wiem...nie mam silnej woli

Witam Panią,
Tak to już jest, że motywacja zamiast wzrastać w czasie odchudzania, czasem spada....Myślę, że podstawowe zmiany jakie powinna Pani poczynić przed przystąpieniem do odchudzania, to to iż powinna Pani porozmawiać np. z psychologiem, lub psychodietetykiem, który pozwoli Pani zauważyć u siebie dobre cechy, które być może pozwolą wyzwolić u Pani pozytywną energię do działania. Bo przecież odchudzanie, to głównie zmiana w naszym myśleniu i mocnym postanowieniu ;-)a układ pokarmowy będzie robił to co niego należy. Proszę pamiętać, że motorem napędzającym nas do pracy jest nasze nastawienie psychiczne i ja osobiście szukałabym przyczyny właśnie z tej strony. Życzę silnej woli w działaniu, pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Brak silnej woli i wielokrotne podejścia do odchudzania są bardzo często powtarzającym się przypadkiem. Najlepiej poszukać wsparcia i motywacji u osób trzecich, najlepiej u specjalisty dietetyka, który ułoży pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany jadłospis oraz będzie Panią napędzał do działania. Widzę że jest Pani z Bydgoszczy więc pewni byłby problem aby stawić się u mnie na wizycie(przyjmuję w Warszawie) ale może poszuka Pani dietetyka u siebie w mieście. Jeżeli miałaby Pani ochotę to ja układam również diety przez internet i współpracuję z pacjentami drogą mailową. Wystarczy napisać do mnie a postaram się Panią wesprzeć i udzielić wszelkich wskazówek odnośnie prawidłowego żywienia. Nie można się poddawać a za wszelką cenę zadbać o siebie i swoje zdrowie. Nabierze Pani w ten sposób pewności siebie i będzie miała Pani świadomość ze w końcu robi coś ku lepszej figurze, wymarzonej sylwetce i zgodnie z tym co Pani zapanowała. Z pewnością będzie to od Pani wymagało zaangażowania i wielu starań jednak efekty które zaczną się pojawiać zmotywują Panią do walki:)

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana dietą i wsparciem z mojej strony zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,
proszę umówić się na spotkanie z dietetykiem w miejscu zamieszkania, który oceni nadmiar masy ciała i ilość kilogramów do zrzucenia, a także przeanalizuje Pani sposób odżywiania i wskaże przyczynę tycia. Dobierze również odpowiednią dietę. Odchudzanie pod okiem specjalisty, a zwłaszcza częste kontrole są bardzo motywujące dla większości pacjentów. Są także formy odchudzania w grupie oraz zajęcia fitness dla osób o podobnych problemach. Zachęcam także do rozmowy z coachem lub psychologiem, który pomoże wzmocnić słabą wolę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Szanowna Pani - w nawiązaniu do Pani pytania pozwolę sobie zacytować jedną z moich odpowiedzi dotyczących motywacji do odchudzania.

Warto zastanowić się, czy jest ona zewnętrzna czy wewnętrzna, bo tylko dla wewnętrznej jesteśmy skłonni poświęcać swój czas i środki. Można je odróżnić sprawdzając, na co kładziony jest nacisk przy refleksji nad nią - czy na opinie innych ludzi czy własną. Zewnętrzną będzie między innymi: chęć podobania się innym, nakaz lekarza, moda, poczucie obowiązku itp.

Jakakolwiek praca wykonywana pod presją i jedynie poczuciem obowiązku - będzie pracą stresującą, sprawiającą przykrość i odczuwana jako coś nam narzuconego.

Wdrożenie ćwiczeń i zdrowego żywienia to zmiana nawyków - na to potrzeba minimum 30 dni powtarzania czynności (zdrowego jedzenia, ćwiczeń) aby zacząć odczuwać przyzwyczajenie i przełamanie schematów. Jeżeli odczuwa Pani problemy z motywacją - warto zasięgnąć porady coacha lub psychologa. W kwestii zaburzeń odżywiania i problemów z motywacją - służymy poradą między innymi u nas w Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.