Mówienie i krzyczenie przez sen

Dlaczego całe noce mówię, krzyczę przez sen? Rzadko kiedy wstaje wyspana, czy to przez to?

Witam,
takie walki toczone w trakcie snu są formą odreagowania napięć dziennych.Maja więc swoje uzdrawiajace znaczenie,z drugiej jednak strony zaburzają rytm dobowy i powodują potrzebę snu w porze dziennej.Jeżeli więc Pani dzienna aktywnośc kłóci się z tym obecnym rytmem,powinna Pani odreagować i przepracować swoje problemy w sposób ogólnie stosowany,np.pod opieką specjalisty w psychoterapii.

Witam Panią. Nasza aktywność w trakcie doby oraz sen to dwa nasze rytmy życiowe. Po fazie aktywności w trakcie dnia (kiedy nasz cały organizm jest w fazie mobilizacji i wysiłku) w nocy przechodzimy na tryb, dzięki któremu możemy odpocząć i zregenerować się. Podczas snu nasz mózg przetwarza i organizuje różne informacje. Nie wiem czym może być spowodowane Pani mówienie i krzyczenie przez sen. Jedno jest pewne nie może Pani być wypoczęta po takich nocach. W celu rozstrzygnięcia co jest przyczyną powinna się Pani bezpośrednio spotkać ze specjalistą. Czasem za takimi objawami stoją jakieś doświadczenia traumatyczne, które próbują znaleźć swoje miejsce w naszych dotychczasowych doświadczeniach. Proszę zadbać o swoją kondycję. Zmęczenie, które Pani towarzyszy po nocach może utrudniać funkcjonowanie w ważnych obszarach Pani życia co będzie tylko pogłębiać Pani frustrację. Proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam Panią