Mówienie przez nos u 4-letniego dziecka

Niespełna 4 letnie dziecko mówi przez nos od ponad 1 miesiąca. Wykonujemy inhalacje solą fizjologiczną, ale jak dotychczas bez rezultatu. Próbowaliśmy wielokrotnie wyciągnąć katar aplikatorem podłączonym do odkurzacza, ale niestety żadna wydzielna nie została usunięta. Podczas snu oddycha głośniej niż zwykle, przeważnie przez usta. Dziecko sprawia wrażenie jakby miało problem z połknięciem śliny. Nie narzeka na ból gardła, bardziej ból mięśni. Jak pozbyć się zalegającej wydzieliny?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza otolaryngologa, po badaniu będzie można zastosować odpowiednie leczenie.