Mówienie przez sen: jak to wyleczyć?

Mam 27 lat i już od jakiegoś czasu mówię przez sen. Mi to nie przeszkadza, tylko chłopak marudzi, że nie daję mu spać i mam się uspokoić. Jestem ogólnie nerwową osobą. Proszę mi powiedzieć, czym to można leczyć i czy można się tego pozbyć?

Witam Panią serdecznie,

Mówienie przez sen jest formą odreagowania stresu dnia codziennego. Jest to z reguły lekkie zaburzenie, które nie wymaga terapii, wiele w tej materii zależeć będzie jednak od Pani.

Żyjemy w bardzo niekorzystnym środowisku, na każdym kroku jesteśmy narażeni na stres związany z pracą czy też problemami życia osobistego. Te wszystkie negatywne emocje muszą znaleźć swoje ujście, w Pani przypadku najprawdopodobniej tym ujściem jest mówienie przez sen. Podobnie jak chrapanie jest to dotkliwa przypadłość głównie dla partnera osoby nią dotkniętej.

Aby zapobiegać mówieniu przez sen, potrzebne będą pewne zmiany w Pani życiu. Musi Pani zadbać o to, by redukować stresy, którym jest Pani poddawana w trakcie dnia. Jest na to wiele sposobów, począwszy od delikatnych ziół uspokajających, słuchania muzyki relaksacyjnej czy gorącej kąpieli przed snem, a skończywszy na ćwiczeniach relaksacyjnych, których przykłady można znaleźć w internecie czy też ćwiczeniu jogi. Proszę wybrać sposób, który najbardziej Pani odpowiada i który będzie przynosił najlepsze dla Pani efekty.

Pozdrawiam