Mówienie przez sen po udarze

Witam.Moja babcia ma 84 lata.W marcu tego roku miała udar.Po którym nasiliło się mówienie przez sen.To nie tylko pojedyncze słowa, ale i całe zdania-czasami bełkot.W kazdej fazie snu bardzo"gada".W trakcie drzemek w ciagu dnia to samo.Po za tym,ma bardzo duże zaniki pamięci,-co mialo miejsce jeszcze przed uderem- teraz jest gorzej,czesto tez ma napady smiechu zwiazanego z jakas drobnostka.Powinnam się zgłosić do lekarza z Nią?

Zaburzenia pamięci nasilają się po udarze mózgu, jest to związane z kolejnym uszkodzeniem mózgu. Napady przymusowego śmiechu lub płaczu są wynikiem uszkodzenia w głowie jako element tzw zespołu rzekomoopuszkowego.