Mówienie u 3-latka mieszkającego w Anglii

Witam mieszkam w Anglii od 8 lat mam dziecko które zaczęlo właśnie naukę w przedszkolu i tu zaczyna się problem mój syn skończył 3 latka w czerwcu problem polega na tym iż mój syn niemowi za dużo mama tata nie inne dzieci mówią więcej ja rozumiem ze kazde dziecko jest indywidualNe lecz w przedszkolu przysługuje 15 godz tygodniowo a mój syn chodzi tylko na pół godz bo niby to ma mu pomóc w kształceniu mowy ponieważ jest to indywidualny program lecz mój synek bardzo lubi chodzić do przedszkola

Trzylatek powinien posługiwać się większą ilością słów. Nie pisze Pani jednak, jakim językiem synek się posługuje; jeżeli stale słyszy dwa języki, nabywanie obu może być opóźnione.
Warto skonsultować się z logopedą, może lepiej takim niezależnym od przedszkola. Dla dobrego dalszego rozwoju (m.in. społecznego) wskazana byłaby intensywniejsza terapia logopedyczna.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/