Może być ciąża?

Mam prolaktynemię czynnościową i od pół roku brałam bromergon. Jakieś 2 tygodnie przestałam na próbę czy prolaktyna wzroście. Do tego mam podejrzenie PCO. Lekarze są praktycznie pewni ale nie mogą zrobić usg, bo jestem dziewicą.
Czy z moim problemami jest możliwość zajścia w ciążę przez dotykanie penisem warg sromowych? To było jakieś 5 dni przed miesiączką i nie było wytrysku przed ani w trakcie, ale był płyn przedejakulacyjny. Więc?

Dodam, że miesiączki mi się często spóźniają.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zaburzenia hormonalne, które u Pani występują, powodują zmniejszenie płodności, ale owulacja może się czasem pojawiać. Jednakże nawet gdyby było to w czasie owulacji, szansa na zapłodnienie w takiej sytuacji jest bardzo, bardzo niewielka. Proszę się nie martwić. Dla pewności, może Pani wykonać test ciążowy np. po 3 tygodniach od zbliżenia (jeżeli w tym okresie nie pojawi się normalna miesiączka).

Pozdrawiam!