Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Może śmierć rozwiąże wszystkie moje problemy?

Codziennie myślę o samobójstwie, raz prawie się powiesiłam, ale nie udało się, ręce mam pocięte, ale to daje ulgę chwilowo, a śmierć możne dać ulgę na wieczność?

KOBIETA ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam!
Niestety nikt nie zna odpowiedzi, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Natomiast wiadomo, że za życia można poradzić sobie z problemami i cieszyć się tym, co przyniesie los.
Myśli samobójcze i problemy z samookaleczaniem się mają swoje przyczyny w trudnościach psychicznych, ciężkich doświadczeniach życiowych i wewnętrznych konfliktach. W takim wypadku warto jest zadbać o siebie i swoje samopoczucie. Może w tym pomóc praca z psychologiem/psychoterapeutą, rozmowy z konsultantem telefonu zaufania czy spotkania grup wsparcia.
Polecam wizytę u psychologa, by rozpocząć działania mające na celu poprawę życiowej i psychicznej sytuacji. Bezpłatna pomoc oferowana jest m.in. przez Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodki Wsparcia Rodziny i Pomocy Ofiarom Przemocy, Ośrodki Pomocy Społecznej. Zachęcam także do korzystania z pomocy telefonów zaufania. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy