Możliwa jest ciąża podczas okresu?

Mam 23 lata, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, mam regularny cykl 27-29 dni. Mój problem jest taki: 4tego listopada miałam pierwszy dzień okresu w trakcie, którego odbyłam stosunek z prezerwatywą, dodatkowo partner nie skończył we mnie. Po tym stosunku czułam dziwne swędzenie pochwy. Następnie w dniu 23 listopada pojawiły mi się brązowe plamy, najpierw były delikatne potem brązowe aż w końcu czekoladowe, które przekształciły się w krew, aż w końcu ustały 28 listopada. Jednakże nadal pojawia mi się dziwna wydzielina z pochwy i czuję czasami piecznie lub swędzenie. Czy istnieje możliwość ze zaszłam w ciążę i to co miałam ten podejrzany okres, to plamienie ciążowe? Ponieważ dodatkowo mam zmiany nastroju, krosty ropne na twarzy i przeszła mi ochota na palenie oraz brak apetytu. Dziś rano robiłam dwa różne testy ciążowe, oba były negatywne! Dodatkowo codziennie mam podwyższona temperaturę ok. 37 C, i wypieki na twarzy. Proszę o szybką odpowiedź i poradę!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wykonane testy ciążowe z dużym prawdopodobieństwem wykluczają możliwość ciąży.
Zgłaszane objawy mogą przemawiać bardziej za infekcją narządów płciowych.

Plamienie ciążowe to krwawienie związane z implantacją zarodka, pojawia się ono zazwyczaj ok 10 dni po stosunku.

Aby jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna tych dolegliwości należy wykonać badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie USG dopochwowe.
Należy skonsultować problem z ginekologiem, ponieważ oprócz konieczności określenia przyczyny objawów, może być konieczne wdrożenie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl