Możliwe jest przesunięcie okresu po zażyciu jednej tabletki placebo?

Od około roku biorę tabletki Y***. Jeszcze nigdy nie przesuwałam okresu, nie miałam takiej potrzeby. Jednak okazało się, że trafił mi się niespodziewany wyjazd i chciałabym uniknąć na nim okresu (a na pewno bym wtedy miała) . Wczoraj jednak wzięłam już pierwszą białą tabletkę, czyli placebo. Czy mogę od dzisiaj (normalnie tabletki przyjmuję ok. godziny 20.) brać tabletki z nowego opakowania i czy uniknę wtedy okresu w tym miesiącu zachowując skuteczność antykoncepcyjną? Z góry dziękuję za odpowiedź, Marta

Redakcja abcZdrowie

Dopuszczalne jest rozpoczęcie kolejnego opakowania po zażyciu jednej tabletki placebo.W takim przypadku klasyczne krwawienie z odstawienia  wystąpi po zakończeniu drugiego opakowania, jednak mogą pojawić się plamienia z dróg rodnych w trakcie drugiego opakowania. Skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana.