Możliwe, że mogę być w ciąży przy dwudniowych krwawieniach?

Witam!
Mam takie pytanie, czy mogę być w ciąży, ponieważ bardzo dużo jem, nigdy tak nie było, mam różne zachcianki, np. wczoraj jadłam kanapkę z wędliną i ogórkiem kiszonym, i przegryzałam śledziem, miałam co prawda okres, ale tylko dwa dni, a mam zawsze 5-6 dni. I co najgorsze, bardzo tyję, ważę więcej niż zawsze, jeszcze nigdy tyle nie ważyłam, przytyłam 5 kg, a szczególnie idzie mi wszystko w brzuch.
Potrzebuję też ostatnio więcej snu i denerwuje mnie ostatnio wszystko, ale później mi szybko przechodzi, no i chodzę często oddać mocz do łazienki, mam też często zgagę. Nie wiem, co to może być, może jestem naprawdę w ciąży?
Proszę bardzo o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zatrzymanie miesiączki jest jednym z pierwszych objawów ciąży, jednakże czasami zdarza się, że w czasie spodziewanej miesiączki po zapłodnieniu pojawia się krwawienie nieco mniej obfite i krótsze niż miesiączka, a nie związane z okresem. Stąd w przypadku opisanych przez Panią dolegliwości warto wykonać test ciążowy. Będzie to w tej chwili już wiarygodne potwierdzenie lub wykluczenie ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl