Możliwość aktywności fizycznej u 63-latki z astmą i chorą tarczycą

Witam bardzo zależy mi na odpowiedzi. Moja mama 63 lata ale jest chora na astmę i ma problemy z tarczycą. Chcialaby zaczać chociaż trochę ćwiczyć. Niestety czasami zdarzają się jej takie dni w których ma problem z dojściem do toalety. Czy istnieją jakieś treningi?Wtedy na pewno będzie jej lżej i łatwiej. Dodam jeszcze że mama stosuje dietę która pomogła jej już troszkę schudnąć. Bardzo ją kocham i chciałbym jej pomóc aby chociaż trochę poprawić jej stan zdrowia. Z góry dziękuję za odpowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Powinna Pani się skonsultować z lekarzem prowadzącym który zajmuje się mamą i poprosić o skierowanie na rehabilitację. Rehabilitant oceni możliwości mamy i dobierze ćwiczenia. Pozdrawiam

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Jeżeli astma jest pod kontrolą, właściwie nie ma ograniczeń w aktywności fizycznej, ze wskazaniem na treningi rozciągnięte w czasie - pływanie, bieganie, spacery, gimnastyka. Rozumiem jednak, że problem z Pani mamą jest poważniejszy - w takim wypadku proszę się poradzić lekarza prowadzącego, ćwiczenia powinny być monitorowane.