Możliwość astmy po zapaleniu oskrzeli u dziecka

Witam mój syn niecały miesiąc temu chorował na zapalenie oskrzeli i zmiany na jednym płucu spędziliśmy kilka dni w szpitalu antybiotyk na 10 dni na wizycie kontrolnej lekarz powiedział że wszystko już w porządku. Syn jednak do tej pory pokaszluje od czasu do czasu wczoraj rano dostał napadu kaszlu i bardzo szybko zaczął oddychać kaszel był mokry i świszczący zrobiłam mu inhalację wtedy mu przeszło i poszedł spać dalej czy jest możliwa astma? W poniedziałek wybieram się do lekarza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Utrzymujący się kaszel może być następstwem infekcji. W przypadku utrzymywania się objawów konieczna będzie wizyta u lekarza.